Op dinsdagmiddag 8 april 2025 organiseren de Atlantische Commissie en Fontys de Atlantische Onderwijsconferentie in Tilburg met als thema: ‘Vrijheid en Veiligheid in een Turbulente Wereld.
8 Apr
Atlantische Onderwijsconferentie 2025

Inschrijven is mogelijk via onderstaand formulier, en kan t/m dinsdag 1 april 2025.

Information
Tuesday, April 8, 2025
Fontys University of Applied Science
2:30 PM TO 7:00 PM
Registration required
Vrijheid en Veiligheid in een Turbulente Wereld
Onlangs stonden we stil bij drie jaar oorlog in Oekraïne. Terwijl die oorlog nog altijd woedt, verrast de Trump-regering vriend en vijand met onorthodoxe uitspraken en posities. De toenadering die de VS zoekt tot Rusland heeft implicaties die overal gevoeld worden: van China en het Midden-Oosten tot hier in Europa. In aanloop naar 80 jaar vrijheid en de eerste NAVO-top in Nederland staan we voor een cruciale vraag: hoe waarborgen we te midden van al dit tumult ook in de toekomst onze territoriale integriteit en lang gekoesterde democratische vrijheden?
Tijdens de conferentie gaan we met onder andere de Commandant der Strijdkrachten, generaal Onno Eichelsheim, in gesprek over deze prangende vraag, en maken we tijdens een breed aanbod aan workshops (verzorgd door organisaties als het Duitsland Instituut Amsterdam en de Anne Frank Stichting) een vertaalslag naar het klaslokaal. Inschrijven is mogelijk via onderstaand formulier, en kan t/m dinsdag 1 april 2025. Hopelijk zien we u ook op 8 april in Tilburg!