Europese Unie

publicatie: 16-02-2010


Commissie goedgekeurd
 
  • Na enig uitstel is de nieuwe Europese Commissie op 9 februari 2010 goedgekeurd door het Europees Parlement. De vertraging werd voornamelijk veroorzaakt door de invulling van de post van commissaris voor Internationale Samenwerking, Humanitaire Hulp en Crisisbestrijding, die in eerste instantie toegewezen was aan de Bulgaarse Rumiana Jeleva. Zij zag zich op 19 januari echter genoodzaakt zich terug te trekken. Met name de socialisten in het Europees Parlement twijfelden aan haar geschiktheid voor de post en namen het haar kwalijk geen duidelijke opgave te hebben gedaan van haar financiële belangen.
  •  
  • De nieuwe Bulgaarse kandidaat voor de post, de voormalige vicepresident van de Wereldbank Kristalina Georgieva, maakte meer indruk en kon dan ook de goedkeuring van de europarlementariërs wegdragen. Als prioriteiten noemde zij in haar hoorzitting van 3 februari onder andere het terugdringen van seksueel geweld in oorlogsgebieden en het oprichten van een ‘European Voluntary Humanitarian Corps’. Ze gaf aan dat ze het optreden van militairen bij noodhulpoperaties als “laatste redmiddel” beschouwde. 
Commissievertegenwoordigingen worden EU-delegaties
 
  • Catherine Ashton, Hoge Vertegenwoordiger voor Buitenlandse Zaken en Veiligheidsbeleid, heeft aangegeven alle 136 buitenlandse vertegenwoordigingen van de Europese Commissie vanaf 1 januari te ‘promoveren’ tot officiële EU-delegaties. Later in januari werden 54 van deze vertegenwoordigingen opgewaardeerd tot ‘superdelegaties’. Deze vertegenwoordigingen, die zich in Europa, de Grote Oceaan, Azië en Afrika bevinden, mogen voor de gehele Unie spreken. Deze politieke uitspraken moeten echter wel vooraf in Brussel door de 27 lidstaten zijn goedgekeurd.
>>> Terug naar het overzicht
Aanmelden nieuwsbrief
Naam:
Email:

 

Jaarverslag 2009 verschenen

Bestel het jaarverslag 2009 van de Atlantische Commissie kosteloos door hier te klikken.

 

 

De presentaties van de sprekers tijdens het onderwijsseminar in Heerenveen zijn hier te downloaden

 

Microfoon.jpgSymposium NAVO Strategisch Concept (5 mrt)

Luister hier naar de inleidingen en discussies

 

Atlantisch Perspectief

Alle artikelen verschenen tussen 1998 en 2009 zijn hier te downloaden

 

Websheet Vietnam

Kijk hier voor meer informatie

 

Laatste nieuws over het NAVO-Strategisch Concept NSC_banner_234x60.jpg 

 

 

 

 

 

 

atlantic community.gif
Atlantic-community.org is het eerste online platform voor trans-Atlantisch debat over onderwerpen als internationale politiek en globalisering, waarbij gebruikers via Web 2.0-technologie in verbinding staan met kennis van experts
>>> atlantic-community.org

(c) 2006 - 2010, Atlantische Commissie. - site by site by Kant en Klare site uw eigen unieke website!
Page generated in: 0.26106 seconds | 79 queries executed.